LtIEn Skirsnemunės kaimo bendruomenė mail Svetainės medis
www.skirsnemune.lt
Naujienos |KOMENTARAI |Apie bendruomenę |Projektai |SKELBIMAI |2 proc. |Kontaktai |Skirsnemuniečių kūryba
  
Juvencijus Gadliauskas
Juvencijus Gadliauskas
Juvencijus Gadliauskas tel.: 8 652 83670
Juvencijus Gadliauskas tel.: 8 652 83670

Nervų ligas gydo paslaptingais vaistais

Juvencijaus Gadliausko mob.tel.: 8 652 83670

      Kiekvienoje Gadliauskų šeimos kartoje būdavo žmogus, padedantis kitiems įveikti ligas.
Skirsnemunėje (Jurbarko r.) nuo seno gyvenančių Gadliauskų šeimoje dalia rūpintis tais, kuriems truputį blogai su nervais, dažniausiai atitekdavo vyriausiajam sūnui.

„Moku gaminti tik vaistus, kurių receptus paliko tėvas ir kurie iš rankų į rankas keliavo šimtmečius“, - sakė Juvencijus.

Ne žolininkas ir ne gydytojas
Šiandien Gadliauskų daktarystės tradicijas tęsia Sebastijono sūnus Juvencijus, visą savo gyvenimą krimtęs pedagogo duoną. Ponas Juvencijus iš karto sudraudžia, kad daktaru jo nevadinčiau. Ir šundaktaris jis nesąs, nes jokiu gydymu jis neužsiiminėjąs, prie žmogaus nė rankų nekišąs ir visiems, kurie jį norėtų pavadinti daktaru, sako: „Aš - muzikantas“. Žolininku jo vadinti irgi nedera, nes niekas niekada nematė Juvencijaus, kaip ir bet kurio kito iš Gadliauskų, žoliaujančio. Tik visi žino, kad atskirais metų laikais Juvencijus kažkur išvyksta kažkokių žolelių parsivežti.
Farmacininku Juvencijaus pavadinti irgi neišeina, nes pagal „Tarptautinių žodžių žodyną“ juo vadinamas yra žmogus, kuris verčiasi vaistininkyste, o pati vaistininkystė yra mokslas, tiriantis vaistų gavimą, apdirbimą, gaminimą, kontrolę, laikymą ir išdavimą. Juvencijus sakė, kad viso to nedaro. Jis tik duoda vaistų tiems, kuriems reikia.
Visos ligos - nuo nervų
J.Gadliauskas sakė, kad vaistų nuo visų ligų nėra ir negali būti. Bet, turint galvoje, kad daugelis ligų kyla dėl nervinės įtampos, stresų, pervargimo, jo vaistai gali padėti daugeliui. Atnešęs butelaitį vaistų, Juvencijus paaiškina, kad nuo jų negalavimas gali ir paūmėti. Todėl būtinai reikia įsidėmėti, kelintą vaistų naudojimo dieną tai atsitiko, nes nuo to priklausys gydymo trukmė. Jei pablogės trečią dieną, vaistus reikės gerti tris mėnesius, jei ketvirtą - keturis ir t.t. Tačiau, jei ir po savaitės prasčiau nebus, vaistų vartoti nereikės, nes liga - ne nuo nervų. Šių vaistų paskirtis liko užrašyta ir Juvencijaus prosenelio Mikalojaus Gadliausko medicinos knygoje.
Kalnai padėkų
Vietos gyventojai į Gadliauskų daktarystes žiūri skeptiškai. Girdi, jei jie tokie gabūs, kodėl nepasigydo patys, nes ir jų giminėje buvę ryškiai su proteliu besipykstančių. Ta tema kalbinti vietos gydytojai sakė, kad jie nėra tokie griežti Gadliauskų fenomeno vertintojai kaip kaimiečiai. Sakė, tie vaistai kol kas dar niekam nepakenkė, o kad padėjo, atgarsių - labai daug. Tegul ir iš įsitikinimo ar savitaigos. Ir tikrai nenuneigiama tai, kad ši giminė tokiu gydymu užsiiminėja šimtmečius. Sako, net soviet-mečiu, kai bet kokia asmeninė iniciatyva bet kada galėjo būti apkaltinta šarlatanavimu ar pan., prie Gadliauskų niekas nekišęs nagų. Žmonės pas juos net autobusais atvažiuodavę, o kai griuvo Sovietų sąjunga ir atsivėrė sienos, prie jų kiemo sustodavę net dviaukščiai autobusai.
Juvencijus atneša 12 storų knygų, primargintų įvairiausiomis rašysenomis. Tai - žmonių padėkos už sugrąžintą sveikatą. „Gerb. Daktare, neturiu tokių žodžių, kuriais galėčiau pareikšti savo padėką daktarui Gadliauskui. Aš susirgau nervine liga, mane gydė Vilniuje, ligoninėje, po kurio laiko nuo vaistų radosi cukrinė liga, kuria sirgau 11 metų. Vartojau insuliną ir kožnais metais darėsi blogiau. Bet prieš metus sužinojau Gadliausko antrašą ir gavęs jo vaistus pradėjau gydytis. Dabar esu beveik sveikas, nebereikia insulino. Puolu prieš daktarą ant kelių“, - liudija įrašas iš Telšių (su konkrečiu žmogaus adresu). „Šešis metus sirgau epilepsija. Dabar esu sveikas Gadliausko dėka“, - tikina šiauliškio įrašas. „Po trijų mėnesių Gadliausko vaistų vartojimo sūnui dingo naktinis šlapinimasis, kurio daug metų niekas negalėjo išgydyti“, - džiaugiasi vilnietė, o klaipėdietis laimingas, kad sūnus nebemikčioja. Kiekvienas tų įrašų pasirašytas ir nurodyti adresai. Nė kiek ne mažiau įrašai stebina ir savo geografija: iš Norilsko, Tombovo, Drezdeno, Vladivostoko, Jerevano, Kamčiatkos, Murmansko, Maskvos... Sako, esą įrašų ir iš Kanados, Izraelio, Amerikos ir kt., tik šitokioje įrašų lavinoje ne taip lengva esą juos surasti.
Gydė nedaugelis
Juvencijus gali daug ir iš širdies pasakoti savo giminės istoriją, kuri išties yra garbinga ir šviesi. Štai šiemet miestelio bendruomenė ruošiasi iškilmingai paminėti 190-ąsias Mikalojaus Gadliausko gimimo metines, kurio literatūrinį palikimą ir šiandien tebesaugo Vilniaus universiteto biblioteka, jo pavardė minima mūsų enciklopedijoje, jo kūrybos rasime Ivinskio kalendoriuose, „Šviesoje“, „Lietuvininkų vienybėje“ ir kt. leidiniuose.
Žmones gydė Juvencijaus tėvo tėvas Anupras, paskui - brolis Jonas, o nuo 1958-ųjų daktarauti ėmęs Sebastijonas, Juvencijaus tėvas. O kai šis prieš porą dešimtmečių miręs, šią naštą tekę perimti jam. Juvencijus sakė, kad ši pareiga - nelengva. Ir ne vien todėl, kad vaistus pagaminti nėra paprasta. Visą laiką turi būti namuose. Negerai būtų, jei žmonės, atvykę iš toli, jo nerastų. Bet dabar verandėlės, kurioje jis priiminėja ligonius, lange įrėminęs raštelį, kad su ligoniais kalbasi tik šeštadieniais. „Taip, aš tik kalbuosi ir daugiau nieko nedarau. Aš ne gydytojas, aš - praktikas. Be to, kokia čia praktika, jei aš ligonių net neapžiūriu. Aš moku tik gaminti vaistus, kurių receptus paliko man tėvas ir kurie į šias dienas keliavo per šimtmečius.“ Bet šiukštu neklauskit Juvencijaus, iš ko ir kaip tie vaistai gaminami. To dar niekam nepasakė nė vienas Gadliauskų, nesakysiąs ir jis.
Klausiau Juvencijaus, kas po jo tęs šią, jo žodžiais, pareigą? Gal sūnus Algirdas? Ne, sakė Juvencijus, tuo užsiiminėti ne kiekvienam skirta. Daug jo giminėje palikuonių buvo, šeimos buvusios gausios, o gydė tik nedaugelis.
Mokslininkai nesidomėjo
Keista yra tai, kad šimtmečius trunkančiu Gadliauskų fenomenu iki šiol nesusidomėjo oficialioji medicina, mokslininkai. Juvencijus sako negirdėjęs, kad jų vaistus būtų tyrinėję mokslininkai. Toks abejingumas netgi baugina: o kas, jei tie vaistai būtų kenksmingi, jei jų vartojimas turėtų išliekamųjų pasekmių? Gal seniai tą gydymą reikėjo stabdyti ir gelbėti žmoniją? Beje, dar prieš ketvirtį amžiaus Sebastijonas šių eilučių autorei yra prisipažinęs, kad bene didžiausia jo svajonė, kad ištirtų jo vaistus ir juos pripažintų oficialioji medicina. Tačiau ne visos svajonės greitai pildosi. 

(Juvencijaus Gadliausko adresas: Nemuno g. 38, Skirsnemunė, Tel.: 8 447 47182)

   Atgal
img
Naujienos |KOMENTARAI |Apie bendruomenę |Projektai |SKELBIMAI |2 proc. |Kontaktai |Skirsnemuniečių kūryba

www.skirsnemune.lt

Svetainių kūrimas optimizavimas        Svetainiu tinklapiu kurimas www.proweb.lt optimizavimas